Moda Haberleri
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones

Etiket Arşivi: çocuk

2013 Bebek ve Çocuk Odası Trendleri

2013 Bebek ve Çocuk Odası Trendleri

Bu yazıda biz tatlı bir telaş içerisinde olan anne ve babanın yükünü biraz hafifletmek amaçlı paylaşıyoruz yazımızı. Bebek odalarında 2013 trendlerinde yine her zaman ki gibi pembeler maviler ağırlıkta ama farklı seçenek isteyen anne ve babalar krem mavi mavi yeşil lila tonlarını tercih ediyorlar. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek istemeyen anne babalar daha soft renklere gidiyorlar. Bir bebek odasının olmazsa olmazı en temel maddesi beşik çünkü biz çocuklarımızı sallamaya alışık anne babalarız.  Bebek odalarında herşeyden önce anti alerjen maddeler kullanılmalı çünkü bebeklerimiz o kadar hassas bir dünyaya göz açıyorlarki alerji olmaması için tamamen anti bakteriyel olmak zorunda bu mobilyasından diğer tüm aksesuarlarına kadar geçerli. Sağlıklı bir beşik doğal ağaç üzerine su bazlı boyadan yapılmalı çünkü bebekler bir süre sonra onları kemirmeye başlıyorlar. ... Devamını Oku »

Çocukların En Çok Karşılaştığı Kazalar

Çocukların En Çok Karşılaştığı Kazalar

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri’nin (CDC) yaptığı açıklamaya göre, her yıl milyonlarca çocuk kazalardan dolayı yaralanıyor. Hatta uzmanlar, çocuk ölüm nedenleri arasında, kazaların en yüksek oran olduğunu saptamış. Diğer bir deyişle; ani ve beklenmedik bir şekilde gelişen kazalar özellikle okul öncesi yaş dönemindeki çocuklarda yaralanmalara, sakatlanmalara ve ölümlere sebep olabiliyor. Hadi gelin, çocukların en sık karşılaştığı kazaları konuşalım. Öncelikle aklıma düşme geliyor. İster bebek olsun, ister büyük çocuk olsun fark etmez; afacanlar düşe kalka büyür. Ama biz tedbiri elden bırakmayalım. 38 bebek haziran 2013 Mesela mama sandalyesine ya da pusetine oturttuğunuz bebeğinizin kemerini bağladığınızdan emin olun. Ya da parmaklıkları olmayan lx.-lx.’k karyolasında veya alt değiştirme ünitesinde, ufaklığı yalnız bırakmayın. Nihayetinde kaşla goz arasında düşebilir. Kendini örümcek Adam sanıp kolluktan koltuğa atlayan ... Devamını Oku »

Çalışan Hamileler Dikkat!!!

Çalışan Hamileler Dikkat!!!

“Çocuk da yaparım, kariyerde!” diyorsanız yazımızı mutlaka okuyun! Çünkü hamilelikte çalışırken dikkat etmeniz gereken noktalara değindik.  Günümüzde birçok kadın, hamileliğini yoğun iş temposu arasında yaşıyor.Hatta artık o kadar çok çalışan haki, her an her yerde karnı burnunda bir anne adayının koştura koştura işe gitme mücadelesini görmek mümkün. Sanırım eskidenmiş artık hamile kaldıktan sonra işten ayrılıp evde oturmak. Zaten sağlıklı bir hamilelik geçiriyorsanız ve iş yerindeki şartlarınız çok ağır değilse, çalışmanızda hiçbir sakınca yok. Fakat dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Bu dönemi sağlıklı ve problemsiz geçirmek için beslenmenizden giyiminize kadar değişiklikler yapmanız yararlı olacaktır. Memorial Ataşehir Hastanesi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Tolga Ergin’in verdiği öneriler, hamileliğinizi ve iş hayatınızı birlikte sağlıklı bir şekilde sürdürebilmenize yardımcı olacak. Beslenme ... Devamını Oku »

Hafta Hafta Hamilelik Süreci

Hafta Hafta Hamilelik Süreci

Sizdeki değişimler, bebeğinizdeki gelişmeler… Modarehberim.net ekibi olarak sizlere birazda hamilelik döneminde hafta hafta karşılaşacağınız gelişmeler ve gelişimler hakkında bilgi vermek istedik. Aşağıdaki açıklamalarımızda 41 hafta boyunca bebeğinizde ve sizde ne gibi değişiklikler oldu hepsini bulabileceksiniz. Ortalama 40 hafta olan hamilelik sürecinizde yaşayacağınız değişimleri ve bebeğinizdeki hafta hafta gelişim evrelerini merak ediyor musunuz? İşte tüm bu bilgileri bulabileceğiniz rehberimizi hamileliğiniz boyunca yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz… 5. haftada hamileliğinizden emin olabilirsiniz. Bu haftada yapacağınız idrar testi pozitif çıktığında bunun hatalı olma olasılığı oldukça düşüktür. Bebeğinizin bu dönemde organları oluşmaya başlamıştır. bir kadının hayatındaki en özel ve aslında en güzel dönemdir hamilelik. İçinizde kendinizden bir parçayı büyütmek olağanüstü bir duygudur. Bir yandan fiziksel ve psikolojik değişiklikler  yaşarken, bir yandan da her geçen gün onun ... Devamını Oku »

Riskli Hamilelikler ve Önlemleri

Riskli Hamilelikler ve Önlemleri

Kimi anne adayları genetik veya kronik hastalıkları, kimileri de hamilelikte oluşan birtakım sağlık problemleri nedeniyle riskli hamilelik” sınıfına girerler. Peki, bu durumda ne yapmaları gerekiyor? 9 ay süren hamilelik yolculuğunun sorunsuz ve mutlu şekilde sonlanması beklenirken, bazen anne adayının ve karnındaki bebeğinin hayatını riske sokan ve hamileliğin gidişatını ciddi yönde etkileyen olumsuz durumlar oluşabilir. Bu risklerin neler olduğu ve bu süreçte ne tür önlemler alınması gerektiğini Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nden Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Jane Özcan anlattı. Sizlere sorunsuz, sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dilıyoruz… Hangi durumlar risk oluşturuyor? Bebeğe ya da anneye ait sebepler nedeniyle, hamileliğin olumsuz etkileyen durumlar olabilir. Bebeğe ait sebepler; büyüme gelişme genliği, çoğul hamilelik, bebeğin anne Risk grubundaki anne adayları enfeksiyon olasılığı açısından oyun çağı ... Devamını Oku »