Moda Haberleri

Tesbih Modelleri Ve Tespih YapımıTesbih yapımı bir sanat koleksiyoncular onbinlerce dolar vererek özel yapım tespihleri koleksiyonlarına katmaya başladı. Tespih ustalarının sayısı da bir evin parmaklarını geçmiyor. Tespih sanatı ticari olmaktan çok bir zevk işi bir malzemeyi biçeceksin yontacaksın yapacaksın ortaya bir eser çıkacak. Bunu gördüğün zaman mutlu oluyorsun. Tespih yapımında kullanılan malzemeler çok ama işlerinde akla gelmeyecek ve çok pahalı olanlarda var.

En pahalı olanlar

Kehribar. Sonra kemik türü fildişi, balıkdişi, balina dişi, mamud dişi, su aygırı dişi, mars dişi bunlarda pahalı malzemeler arasında.

Pahalı malzemelerden özel olarak yapılan tespihlerin fiyatları ise dudak uçurtacak kadar yüksek. Kullanılan taşa göre 60 bin 70 bin dolar’ ı bulur. Sade olarak bir gergedan boynuzu takımı 40 bin dolar 50 bin dolar 33′ lüsü 15 bin dolar 20 bin dolar arasında.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>