Moda Haberleri
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones

Telefonla Alerji TestiAkıllı telefonlarda artık sıvı testi mümkün ABD’li bilim adamları akıllı telefonların kamera özelliği ve işletim gücünü kullanarak alerji testi yapan sistem geliştirdi.

Sistem akıllı telefonların kamera özelliği ve işletim sistemini kullanıyor. Telefon önce mikroskop özelliğini gören bir kutunun içine yerleştiriliyor. Test edilecek sıvı örnekleri de telefonun kamerasının görüş hizasına getiriliyor. Daha sonra testin yapılacağı telefon uygulaması çalıştırılıyor. Özel kristalden geçen ışık hedefteki molekülü görünce ekrana kırmızı ışık olarak yansıyıp uyarı veriyor. Böylece fıstığa alerjisi olan biri dakikalar içerisinde yiyeceğinin içeriği hakkında bilgilendirilmiş oluyor. Sistem alerjik reaksiyonu olanlar ve zehirlenme vakaları için büyük umut. Bu yeni sistemin en büyük getirisi ise hız ve maliyet sonuçları ertesi gün alınan bir çok test artık dakikalar içerisinde sonuçlanabilecek maliyetinin ucuzluğu da cabası.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*