Moda Haberleri
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones

Şifalı Meyveler ve Meyvelerin FaydalarıŞifa gibi meyveler Mango Kivi bağırsaklara,1 mango terlemeye, ay çekirdeği kaslara iyi geliyor!

Yaşamımızı sürdürebilmek için olmazsa olmazların başında beslenme geliyor. Bazı besinler de bir takım soranlarımızı hayatımızdan uzaklaştırmamızda bizlere büyük ölçüde yardımcı oluyor. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç mango, km ve ay çekirdeğinin vücudumuza faydaları ila ilgili bilgiler verdi. İçerdiği vitaminler nedeniyle sinirler, cilt va saçlar için çok yararlıdır. Mango potasyum, lif ve kuvvetli bir anti-oksidan deposudur. A vitamini D vitamini E vitamini Demir Böbreklere faydalıdır. Kanı temizler. Olgunlaşmış mango oldukça faydalıdır. Mangodaki ana gıda maddesi şekerdir. Ham mangonun üzerinde biraz tuz serpip yemek yaz aylarında aşırı terleme sonucu oluşan tuz ve nem kaybını azaltır. Yaz aylarında içecek tercihlerimizde farklı bir tarz yaratacaktır.Kivi Türkiye’de yaygın üretim alanına sahiptir. Aslında meyvelerde ekşimsi tat veren tek madde C vitamini değil, senrik asit gibi farklı; bileşenlerde ekşimsi tadı veriyor. Kivideki ekşilik tadı daha çok C vitamininden kaynaklanmakla. C vitamini kivide çok ciddi değerlerde vardır. Bunun yanında antioksidan, radikal giderme, indirgeme kapasitesi gibi çok önemli özelliklerin de kivide olduğu bilinmektedir. F a n o I i k ve f I a v o n o i d özellikleri acısından zengindir. Kivinin daha çok kanser hastalarına yönelik kullanıldığını vurgulayarak, birçok kanser çeşidinin tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Kivide IH oranı yüksek. Buna bağlı olarak bağırsakları çalıştırması ve kabızlığı önlemesi ayrıca önemli bir özelliğidir. Sodyum ve magnezyum başta olmak üzere kalsiyum, demir gibi birçok minerali de normal meyve standartlarından daha yüksek oranda olduğunu yapılan çalışmalarda sonuç olarak verilmiştir. C, E ve A vitamini bol miktarda bulunuyor ve mutlaka ama mutlaka dengeli beslenme programında yer verin. 1 orta boy meyve değişimi için diyetinizde orta boy kivi tekletebilirsiniz. Ay çekirdeği İçi Ay çekirdeği lezzetli bir çerez olmasının yanı sıra, sağlıklı da bir besin. Bedeninizin işlevlerini optimal bir şekilde sürdürmesine yardımcı olan çok sayıda vitamin ve mineral içeriyor. Ay çekirdeği iyi bir E vitamini kaynağı ve aynı zamanda selenyum, hücreleri korumaya yardımcı olan txranlioksıdan olan E vitamini ile bıdıkla işlev gören bir mineraldir. Ay çekirdeği. HDL’nin yani iyi olur kolesterolün yükselmesine yardımcı olurken, sağlıksız keleşle rol olan LDL”yı düşürdükten için ‘iyi yağlar” olarak adlandırılan tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar içer yor. Ay çekirdeğindeki yağın yaklaşık yüzde beşi doymamış ya da sağlıklı yağlardan oluşuyor. Ay çekirdeği aynı zamanda, bedende kas ve doku gelişimine ve korunmasına yardımcı olan protein de içeriyor. Yirmi sekiz gram ay çekirdeği, günlük protein değerinin yüzde 1 İsini kertiliyor. Ay çekirdeği tüketiminde [ önemli olan miktar. Günlük beslenmemizde miktara dikkat edecek rahatlıkla kullanabiliriz.

Kaynak : ADIYAMAN GÜNE BAKIŞ Haber Merkezi

MODAREHBERİM.NET

MODAREHBERİM.NET

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*