Moda Haberleri
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones

Sağlık Çantanızda Neler Olmalı?SAĞLIĞINIZI ÇANTANIZDA TAŞIYIN

Güneş koruyucular . After Sun . Nemlendirici . Yanık kremleri . Sinek kovucular . Duş jeti . Deodorant . Dudak koruyucu . Saç kremi ve şampuan . Hijyenik ped . intim . Mantar kremi . Basit ağrı kesici . Pişik kremi . Güneş gözlüğü . Şapka . Düzenli kullanılan ilaçlar . Vitamin takviyesi . Yara bandı . Ağız ve diş bakım ürünleri

Keyifli günler ve tatiller geçirdiğimiz yaz günleri kronik hastalıkları olanlar jta olmak üzere herkes için sağlık açısından önemli riskler barındırıyor. İnsan sıcaklık artışı nedeniyle gerek buharlaşma gerek terleme yoluyla çok miktarda sıvı kaybeder. Bu da çeşitli hastalıklara davet çıkarır. Güneş çarpması ve deride oluşabilecek tahribat etler. Cildimizde geri dönüşümü mümkün olmayan zararlarla sonuçlanabilir.

  • Açık ve rahat giysilerin tercih edilmesi nedeniyle sivrisinek, böcek, kene vb sokmalarıyla zehirlenmeler yaşanabilir,çeşitli hastalıklar bulaşabilir bunların yanınd birçok bulaşıcı ııastalık yaz aylarında daha fazla görülmeye baslar.
  • Yaz aylannda hem eğlemek hem de dinlenmek amacıyla tatil planları yaparken çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşılabilirsiniz.
  • Yazın havanın sıcaklığı nedeniyle zamanın büyük bölümü ev dışında, açık havada geçirilir. Bu yüzden, yaz aylarında sıklığı artan bazı sağlık sorunları doğrudan doğruya açık havada bulunmakla ilgilidir, böcek ısırması, güneş veya sıcak çarpması gibi.
  •  Yazın bulaşıcı hastalıklardan korunmak için temizliğe ve hijyene dikkat edilmesi gerekiyor.
  • Sıvı kaybını gidermek için de bol bol sıvı tüketilmesi büyük önem arz ediyor.
  • Böcek, sinek ve kene sokmaları da önemli bir hastalık nedeni.
  • Güneş çarpması, ishal ve kusma ile giden bağırsak enfeksiyonları, hepatit A, havuz enfeksiyonları; dış ve orta kulak enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu, üst solunum yolu enfeksiyonları, deride mantar, alerjik reaksiyonlar ve kırık çıkık gibi travmalar görülebilir.Kulak enfeksiyonları Kulağa dışarıdan giren mantar, bakteri, virüs gibi mikroplar, önce kaşıntı, ardından iltihaplı, pis kokulu akıntılara neden olabilir. Pis kokulu, beyaz, san. yeşil akıntı olursa hemen doktora görünüp gerekli ve doğru ilaç tedavisi uygulanmalıdır.
  • Solunum yolu enfeksiyonları Damlacık enfeksiyonu olarak nefes yoluyla vücuda giren mikroplar, üst solunum yolu. boğaz enfeksiyonu yapabilir. Ateş, kırgınlık, halsizlik, boğaz ağrısı ile başlar. Çok daha ağır tablolara dönüşebilir. İdrar yolu enfeksiyonu Özellikle kız çocuklarda daha sık görülür. Islak mayo ile bekleme, yeterli temiz olmayan suya girme veya su kenarında yerlere oturarak oynama, mikropların girişini kolaylaştırır.
  • İdrar yolu enfeksiyonu, idrar yaparken yanma, sık idrara çıkma, karın ağrısı, ateş veya kusma gibi belirtilerle ortaya çıkabilir.
  • Güneş çarpması Uzun süre etkili güneş altında kalınırsa, kaybedilen su yerine konulmazsa, bir süre sonra ateş. halsizlik gibi belirtiler başlar. Su kaybının şiddetine göre şoka kadar varan tablolar oluşabilir. Güneş çarpması, sık sık su ve meyve suyu, ayran gibi elementleri de içeren sıvı verilmesi, çocuğun öğlen güneşinde oyuna bırakılmaması, diğer zamanlarda da gözetim altında ve güneşte çok kalmadan oynaması sağlanarak önlenebilir. Mantar bulaşıcı bir deri hastalığıdır. Islak mayo zemin hazırlar. Genel kullanıma açık, yeterince temizlenmeyen havuz kenarı, banyo, tuvalet gibi ortamlardan, hastaların kullandığı terlik, havlu gibi eşyaları kullanmakla bulaşabilir. Deri alerjileri Dıştan bazı bitkilerin temasına bağlı kızarma.^

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*