Moda Haberleri
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones

Kuruyemişin Faydaları 

 

Dünya’ da kuruyemiş tüketiminde 5. Sırada yer alan ülkemizi yakından ilgilendiren bir araştırma yapıldı yapılan araştırmaya göre bilimadamları sert kabuklu kuruyemişlerin kalp ve damar sağlığına iyi geldiğini ve kanser riskini önlediğini saptadı.uzmanlar özellikle ceviz,fındık,badem ve fıstık gibi sert kabuklu kuruyemişlerin tüketilmesini önerdi.

 

Beslenme ve diyet uzmanı fatma turanlı vardarer’ e göre sadece kalp sağlığı değil içerdikleri anti oksidanlar yüzünden kansere karşı koruyucu etkisi açısından beyin sağlığı açısından kolestrolü düşürmek gibi bir çok faydalı etkileri var.

Fatma turanlı vardarer’ e göre ramazan döneminde kuruyemişleri sahur zamanı tüketmekte fayda var.

Çünkü belli bir enerji veriyor protein içeriyor lifleri var içinde anti oksidanları var.

Tabi sağlık için tüketim miktarıda önemli herşeyde olduğu gibi aşırıya kaçmamak gerekli. 10-15 badem 4-5 ceviz veya 10-15 fındık hergün beslenmemize eklersek faydasından yararlanabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*