Moda Haberleri
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones

Etiket Arşivi: Dövme

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Kalıcı Makyaj (Kontür); Son yılların vaz geçilmez bir parçası olan ve uzmanlık isteyen, Permanant make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentlerini cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Uygulama yapan uzmanların kalıcı makyaj ustalık belgesine sahip olması şarttır. Kalıcı makyaj ürünleri katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı makyaj işlemini dövme ile karıştırmamak gerekir. Kalıcı makyaj ile dövmenin en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir. Kalıcı makyajda kullandığımız tüm ürünler bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur. Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak ... Devamını Oku »

Kalıcı Dövmenin Zararları Neler ?

Kalıcı Dövmenin Zararları Neler ?

DÖVME YAPTIRIRKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN !!! Dövme yaptırırken bir tez daha düşünün Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Dermatoloji Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Sedat Özçelik, yaptığı açıklamada, dövmeyi en çok kadınlarıntercin ettiğini belirterek, özellikle kakçı dövmelerin ileride ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceğine söyledi. Başta hepatitler olmak üzere virüslere bağlı oluşan hastalıkların dövme yaptırırken bulaşabileceğini ifade eden Özçelik, “Özellikle alerjilere genetik yatkınlığı olanlar dövme yaptırmamak, çünkü alerji artar. Kronik rahatsızlığı olanlar da dövme yaptırmaya karar verdiğinde doktoruna başvurmalıdır. Gelecekte ciddi rahatsızlıklara neden olabilir” dedi. Özçelik, dövmelerin birçok deri hastalığına da yol açtığını belirterek, “Dövmeler egzama, sedef, halk dilinde kurdeşen diye bilinen ürtiker gibi çeşitli reaksiyonlara, ödemlere ya da var olan deri hastalığının alevlenmesine neden olur. Özellikle sedef gibi Prof Dr. ... Devamını Oku »