Moda Haberleri
spy cameras for iphone cell phone spyware com cell phone tracker download whatsapp spy phone number mobile phone spy for nokia cell phone spy android cell phone spying prevention the cell phone tracker how to cheat your wife how do you read someones text messages mobile phone tracking australia how to track a gps phone how go catch a cheating spouse spy phone nokia x6 can anyone else read my text messages secretly read text messages find out cell phone location i spy cell phone cell phone location app iphone app spy husband easy cell phone spy software hard copy cell phone tracker kit cell phone monitoring software jones

Etiket Arşivi: bebek

Anne Sütünün Faydaları Neler?

Anne Sütünün Faydaları Neler?

İngiliz bilimadamları anne sütünün yeni faydalarını keşfetti. Anne sütüyle beslenenlerin sosyal sınıf atlama ihtimallerinin arttığı belirlendi. Anne sütünün faydalarına her gün bir yen isi ekleniyor. İngiliz basını gündemde bu konuya son zamanlarda geniş yer ayırıyor. İngiltere’ de yapılan bir araştırmaya göre anne sütü ile beslenmek çocukların sosyal sınıf atlama ve başarılı bir yetişkin olma şansını yükseltiyor. The Times gazetesinin haberine göre araştırmada 1958 ve 1970 doğumlu iki gruptan oluşan 34 bin kişi incelendi. Bu iki grup 10 yaşlarında iken babalarının yaptıkları işlere göre sınıflandırıldı 33 ve 34 yaşlarına geldiklerinde edindikleri mesleklere bakıldı araştırmanın sonuçlarına göre bebekliklerinde anne sütüyle beslenenlerin sosyal açıdan sınıf atlama ihtimali % 24 artıyor. Bulundukları sosyal sınıftan geriye düşme ihtimalleri de % 20 azalıyor. Çalışmaya katılan bilim insanları ... Devamını Oku »

2013 Bebek ve Çocuk Odası Trendleri

2013 Bebek ve Çocuk Odası Trendleri

Bu yazıda biz tatlı bir telaş içerisinde olan anne ve babanın yükünü biraz hafifletmek amaçlı paylaşıyoruz yazımızı. Bebek odalarında 2013 trendlerinde yine her zaman ki gibi pembeler maviler ağırlıkta ama farklı seçenek isteyen anne ve babalar krem mavi mavi yeşil lila tonlarını tercih ediyorlar. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek istemeyen anne babalar daha soft renklere gidiyorlar. Bir bebek odasının olmazsa olmazı en temel maddesi beşik çünkü biz çocuklarımızı sallamaya alışık anne babalarız.  Bebek odalarında herşeyden önce anti alerjen maddeler kullanılmalı çünkü bebeklerimiz o kadar hassas bir dünyaya göz açıyorlarki alerji olmaması için tamamen anti bakteriyel olmak zorunda bu mobilyasından diğer tüm aksesuarlarına kadar geçerli. Sağlıklı bir beşik doğal ağaç üzerine su bazlı boyadan yapılmalı çünkü bebekler bir süre sonra onları kemirmeye başlıyorlar. ... Devamını Oku »

Bebeğimi Nasıl Emzirmeliyim?

Bebeğimi Nasıl Emzirmeliyim?

Eyvah, bebeğim emmek istemiyor. 9 ay boyunca özlemle beklediğiniz bebeğinizi kucağınıza aldınız. En çok istediğiniz şeyi anne sütünü de vermeye başladınız. Başta her şey yolundaydı. Ancak bir süre sonra bebeğiniz emmek istememeye başladı. Endişelenmeyin çok sık karşılaşan ancak çözümü olan emme isteksizliği hemen hemen her annenin başına gelen bir problem. Bebeklerde görülen emme isteksizliğinin nedenleri ve çözüm yollarını Hisar Intercontinental Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ece Şule Aslan’dan öğrendik. Bebek aç olmasına rağmen emmeyi reddeder, memeyi tutar, ancak emmez, yutmaz veya çok zayıf emer; bazen anne emzirmeye çalışırken bebek ağlar ve memeyle adeta kavga eder. Bazen de bir memeyi emer ama diğerini reddeder. Memeyi reddetme öncelikle annede bazı negatif düşüncelerin ortaya çıkmasına neden olur. Bebeğinin kendisini reddettiğini, yani ... Devamını Oku »

2014 Bebe Atkı Şapka Patik Örnekleri

2014 Bebe Atkı Şapka Patik Örnekleri

2014 Kışına girmeden önce sizinle en son model bebek atkı şapka ve patik örneklerini paylaşmak istedik. Modarehberim olarak bebeğiniz için modanın kalbinin attığı her yerde olmaya devam edeceğiz. Anneler bebeklerinizin en güzelini giymesi için bir işe başlamadan önce mutlaka modarehberim.net’ i ziyaret edip bilgi almalısınız. 2014 kışında ne var en yeni Bebek Örgü kazak modelleri neler ? ve daha aklınıza gelebilecek bir sürü yenilik hepsini bulabileceğiniz gibi bizi ziyaret etmeden bebeğinize bir şey örmeyin en yeni modellerle sizlerle olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin yeni modası modarehberim.net Devamını Oku »

Bebe Örgü Kazak Modelleri

Bebe Örgü Kazak Modelleri

Bir çok kadının hayalidir bebeğinin olması. Bunun içinde bir sürü hayaller kurar hep iyisini hep güzelini düşler bebeği için. İşte modarehberim ekibi olarak sizlere yepyeni en şık bebek kazak modellerini sunuyoruz. Her şeye değer her şeye layık olan bebekleriniz için yeni bir iş yapmadan önce mutlaka modarehberim’ i ziyaret etmelisiniz ve en yeni en güncel modayı yakından takip eden modellerin yer aldığı örnekleri sizlere sunmaya devam edeceğiz. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz katologdan dilediğinizi beğenip yapabilirsiniz. Devamını Oku »

Hafta Hafta Hamilelik Süreci

Hafta Hafta Hamilelik Süreci

Sizdeki değişimler, bebeğinizdeki gelişmeler… Modarehberim.net ekibi olarak sizlere birazda hamilelik döneminde hafta hafta karşılaşacağınız gelişmeler ve gelişimler hakkında bilgi vermek istedik. Aşağıdaki açıklamalarımızda 41 hafta boyunca bebeğinizde ve sizde ne gibi değişiklikler oldu hepsini bulabileceksiniz. Ortalama 40 hafta olan hamilelik sürecinizde yaşayacağınız değişimleri ve bebeğinizdeki hafta hafta gelişim evrelerini merak ediyor musunuz? İşte tüm bu bilgileri bulabileceğiniz rehberimizi hamileliğiniz boyunca yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz… 5. haftada hamileliğinizden emin olabilirsiniz. Bu haftada yapacağınız idrar testi pozitif çıktığında bunun hatalı olma olasılığı oldukça düşüktür. Bebeğinizin bu dönemde organları oluşmaya başlamıştır. bir kadının hayatındaki en özel ve aslında en güzel dönemdir hamilelik. İçinizde kendinizden bir parçayı büyütmek olağanüstü bir duygudur. Bir yandan fiziksel ve psikolojik değişiklikler  yaşarken, bir yandan da her geçen gün onun ... Devamını Oku »

Riskli Hamilelikler ve Önlemleri

Riskli Hamilelikler ve Önlemleri

Kimi anne adayları genetik veya kronik hastalıkları, kimileri de hamilelikte oluşan birtakım sağlık problemleri nedeniyle riskli hamilelik” sınıfına girerler. Peki, bu durumda ne yapmaları gerekiyor? 9 ay süren hamilelik yolculuğunun sorunsuz ve mutlu şekilde sonlanması beklenirken, bazen anne adayının ve karnındaki bebeğinin hayatını riske sokan ve hamileliğin gidişatını ciddi yönde etkileyen olumsuz durumlar oluşabilir. Bu risklerin neler olduğu ve bu süreçte ne tür önlemler alınması gerektiğini Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nden Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Jane Özcan anlattı. Sizlere sorunsuz, sağlıklı ve mutlu bir hamilelik dilıyoruz… Hangi durumlar risk oluşturuyor? Bebeğe ya da anneye ait sebepler nedeniyle, hamileliğin olumsuz etkileyen durumlar olabilir. Bebeğe ait sebepler; büyüme gelişme genliği, çoğul hamilelik, bebeğin anne Risk grubundaki anne adayları enfeksiyon olasılığı açısından oyun çağı ... Devamını Oku »

Bebeğinizin Sağlığını Riske Atmayın

Bebeğinizin Sağlığını Riske Atmayın

Bebeğinizin sağlığını riske atmayın Doğumdan sonraki ilk 28 gününün bebeğin solunum ve dolaşım uyumu açısından önemli olduğunu belirten uzmanlar, doğumun, yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunan ve 24 saat takibin olduğu merkezlerde yapılmasını öneriyor. Bebeğin doğduğu andan itibaren hayatının ilk 28 günü, özellikle solunum ve dolaşımının uyumu için oldukça önemli ve bu nedenle de en zor dönemi. Bebek ölümlerinin yaklaşık üçte ikisinin bu dönemde gerçekleştiği düşünüldüğünde bebeğin sağlığı için doğumun, yeni doğan yoğun bakım ünitesi bulunan ve 24 saat boyunca çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olan hastanelerde yapılması büyük önem taşıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aşkın Güra Nemlioğlu, yeni doğan yoğun bakım servislerinin önemi hakkında şu bilgileri verdi: “Türkiye’de yılda yaklaşık 1.5 milyon doğum gerçekleşmekte ve bu doğumların ... Devamını Oku »